Tieto stránky používajú pre lepší výkon, cielený obsah a na účely analýzy cookies. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Ďalšie informácie | Beriem na vedomie

Denník užívateľov


 

Nejnovější záznamy

Verejný záznam čo mi dnes prisnesla náhoda 22.7.17 2:01
Priznám sa, že veľa premýšľam o jednej diskusii,ktorá sa mi v podstate len náhodou dostala do pozornosti kde mali muži svoju slabú chvíľku a vo veľkom sa sťažovali a pohoršovali nad dnešnými ženami. A ako žena musím povedať, že žiaľ v množstve veci pravdu skutočne mali Ak by som to mala skrátiť a zjednodušiť nieslo to myšlienku v tom duchu,že podstata ženskosti je už dávno, dávno mŕtva. Opäť bohu žiaľ nemôžem povedať, že by na tom aspoň časť pravdy nebola. Môj názor však je, že to nieje problém žien či mužov, je to najmä problém spoločnosti ako takej. Pravda je že to s nami celkovo ide slušne z kopca tak sa zdá ze o brzdy sme prišli už dosť dávno. No to nieje podstata o ktorej som chcela písať. Totiž zaujal ma komentár muža, ktorý dosť dopodrobna písal o tom aké sú dnešné ženy príšerné a že dnes už dámy v pravom slova zmysle nie sú.... Z toho čo opisoval kričali asi 50, 60 roky. Musím mu dať za pravdu v tom, že áno bolo to obdobie dám, ALE v nie poslednom rade aj gentlemanov. V tých rokoch si žena mohla dovoliť tou dámou byť, jednak preto, že k spôsobom dámy bola od mala vedená a pretože mala po svojom boku muža ktorý sa o ňu vedel postarať. Mala kľud, nemusela mať strach o seba ani o svoju česť, pretože po svojom boku mala muža, ktorý by ju bol bránil ak by bolo treba, slovo a sľub muža malo váhu, z čoho celkom prirodzene vyplýval aj rešpekt. Je tu x veci, ktoré by sa ešte dali uviesť. Ale nemalo by to význam, fakt je skrátka ten ženy ani muži v zhýralosti dnešnej doby nezaostávajú a každá minca má dve strany. Páni, ak chcete mať po svojom boku dámu vy sami pre ňu musíte byť gentlemanom. A ak vy dámy chcete po svojom boku gentlemana musíte sa stať dámou.
Verejný záznam O postihnutých..24.4.17 13:09
Nie každý mrzák musí mať nutne barle, či invalidný vozík. Niektorí stačia napísať len pár viet a hneď viete, že ide o postihnutého...
Verejný záznam piše život10.3.17 20:42
Niekedy.... Keď v živote nedostaneš to, po čom túžiš.... Nemusí to byť preto, že si to nezaslúžiš. Ale preto, že si zaslúžiš oveľa viac.
Verejný záznam Myšlienka od klasika14.2.17 22:25
Ako hovorí klasik: To bude iná radosť, to bude smútok.
Verejný záznam O internete..27.1.17 17:35
Paradoxom internetu je, že zbližuje ľudí, ktorí sú na míle ďaleko, ale vzďaľuje tých, čo sú len na krok od seba....
Verejný záznam O nás..27.1.17 17:05
Prečo to všade škrípe? Prečo ide ľudstvo dole vodou? Tu je odpoveď. Hodnotový svet predchádzajúcich generácií totiž poznal tzv. sedem hlavných hriechov. -Pýchu,- Lakomstvo,- Závisť,- Hnev, - Smilstvo,- Nestriedmosť- obžerstvo,- Lenivosť.- Postupom času sa ich obsah premenil do dnešnej podoby: -z pýchy sa stalo zdravé sebavedomie;- z lakomstva zákon ekonomiky;- nestriedmosť sa povýšila na vyššiu životnú úroveň;- závisť v boj o spravodlivosť;- hnev v zdravú reakciu na nekorektné konanie druhých;- smilstvo v prevenciu proti neurózam;- lenivosť sa premenila v prokrastináciu.(odlož na neskôr)- Vďaka tejto modernej nomenklatúre sa zbavil starý kontinent ťažkých hriešnikov. Ak prirátame k tomu ešte iné, dnes už málo známe, skoro archaické pojmy ako hulvátstvo, ktoré sa zmenilo v slobodu prejavu, okrádanie, definované, ako slobodný trh, zanedbanú výchovu detí ,ako tvorbu vlastného názoru potomstva, neúctu k tradícii premenenú na víťazstvo zdravého rozumu a likvidáciu pozitívnych hodnôt, ako zbavenie sa predsudkov, nachádzame sa v aktuálne nám známom prostredí uprostred Európy. K tomu dodám, že sloboda sa povýšila na svojvôlu jednotlivca, tolerancia sa premenila v ustupovanie zlu a korektnosť v štatutárny názorový koridor. J.M.Kašparů
Verejný záznam O vetroplachovi..27.1.17 16:33
Ľahká myseľ, či ľahkomyselník? Ľahká myseľ prináša pokoj, rozdáva úsmev. Ľahkomyseľnosť prináša trpkú samotu, až opustenosť , rozdáva bolesť, sklamanie.Ľahkomyselník je lenivec v každom ohľade. Ak stretnete vetroplacha,majte na pamäti slová z knihy kníh: Nedávajte, čo je sväté, psom a nehádžte svoje perly pred svine.... (Mat 7,6) Ľahkomyselník nepochopí zmysel slov: sväté a perly ..
Verejný záznam SOM22.1.17 22:58
Som, kto som. Pre niektorých chvalabohu, pre niektorých bohužiaľ...Taký je život.
Verejný záznam KEĎ SA PRESTANEŠ BÁŤ POVEDAŤ NAVŽDY..13.1.17 19:42
Život je neuveriteľný dar. Dokáže byť nádherný aj bolestivý zároveň. Občas je premenlivý ako aprílové počasie. Občas máš možno pocit, že všetko ide nesprávnym smerom. Život je plný prekvapení, plný očakávaných aj nečakaných radostí. Občas sa sklameš, no každé sklamanie je poučením. To, čo každé sklamanie so sebou zároveň prináša je opatrnosť a strach veriť NAVŽDY.
Verejný záznam My...7.1.17 14:31
...ako sme mohli opustiť Nás, Naše bezpečné Miesta...ďaleko ísť, kde sa nevieme nájsť...nezvládnuť výšku a vypadnúť z hniezda, na miesto, kde cítiť len mráz..